czwartek, 31 marca 2016

Detox partyWitam wszystkich.

Wiosna, zbliża się do nas coraz to większymi krokami, kalendarzowa już jest. Hura! Tak długo na to czekaliśmy. Jest to czas szczególny, gdyż dostajemy nowe życie- te bardziej radosne:). Zaczynamy żyć pełnią życia, budząc się z jesienno-zimowego letargu, który spowił nasze ciała w uśpieniu. Tak więc, wychodząc na przeciw wiośnie, znajdźmy czas na wiosenne porządki w naszych szafach, na sprzątanie w naszych domach, mycie okien, przez które codziennie, będzie nas budzić promień wschodzącego słońca.

Warto też jak to wiosną, zrobić porządki we własnym ciele. I tu dziś wychodzę z dwiema propozycjami.

ZŁOTE MLEKO- w ostatnim czasie bardzo popularny napój, ze względu na swoje właściwości zdrowotne.
Potrzebne nam będzie mleko( jak używam mleka roślinnego) kurkuma, miód, pieprz czarny. Można także dodać do takiego napoju dowolne przyprawy typu cynamon, kardamon, imbir czy też gałkę muszkatołową.

Odmierzamy szklankę mleka, dodajemy do tego około 1/8 łyżeczki kurkumy. Przelewamy zawartość do rondelka. Całość doprowadzamy do wrzenia i gotujemy od 3 do 5 minut. Po przestudzeniu dodajemy miód, pieprz czarny (zwiększa przyswajanie kurkumy przez nasz organizm) oraz ulubione przyprawy. Jest to naprawdę miłe zakończenie każdego wieczoru:).


Kolejna propozycja to KOKTAJL BŁONNIKOWY.

Potrzebne nam będą następujące składniki:

1 łyżka pestek słonecznika w łupince

1 łyżka pestek dyni w łupince

1 łyżka siemienia lnianego

3- 4 jabłka

Miód według uznania

Bierzemy zwykły młynek do kawy i wszystkie nasionka mielimy. Po zmieleniu, całość wsypujemy do blendera, dodajemy pokrojone jabłka, szklankę wody oraz miód. Wszytko razem miksujemy do uzyskania jednolitej konsystencji. Możemy oczywiście wykazać się własną inicjatywą i dodać coś od siebie. Ostatnio bardzo modne są nasiona Chia, czy też przy kłopotach z wątrobą np. ostropest plamisty. W moim przypadku jest to spirulina w proszku, dlatego napój jest taki zielony:)

Koktajl błonnikowy to świetny drink oczyszczająco-regenerujący.

UWAGA!

Zarówno pestki jak i siemię lniane przed użyciem należy uprażyć, aby zabić ewentualne drobnoustroje. Zawsze należy przygotowywać wszytko przed samym spożyciem ,w celu zachowania korzystnych właściwości.
0 komentarze

Prześlij komentarz