wtorek, 17 listopada 2015

Na ratunek zwierzętom.       W dzisiejszym poście, chciałabym was zachęcić do przejścia na wegetarianizm.
Ja sama od 17 lat jestem wegetarianką, dzięki mojej mamie, która zaszczepiła we mnie chęć zdrowego i bezmięsnego stylu życia:). Szczerze polecam to każdemu, kto chce zrobić coś dobrego dla siebie i innych. Pamiętam, jak kilkanaście lat temu, to było nie do pomyślenia, żeby własna matka, nie dawała dziecku mięsa. W tamtych czasach zasługiwało to co najmniej na ścięcie:). Dzisiaj, po tylu przebytych wiosnach, jestem jej za to bardzo wdzięczna. Jestem pewna, że dzięki tej ścieżce jestem inną osobą. Inaczej dziś myślę, inaczej postrzegam świat. Znajduję się w takim punkcie życia, iż wiem co to jest współodczuwanie czyli tzw.empatia. Wiele osób cierpi na jej deficyt, co jest największą bolączką dzisiejszych czasów. Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy do tej pory uważają mnie za dziwaczkę, dlatego, że nie jem mięsa. I te stałe pytania cytuję:'' To co ty jesz, jak nie jesz mięsa.''(moje ulubione:)). W dzisiejszej dobie, przy tak ogromnym wyborze jedzenia, oraz przeróżnych zamiennikach mięsa jest to delikatnie mówiąc trochę infantylne. No, ale cóż......
Ludzie, po prostu często wolą nie wiedzieć, nie widzieć smutnej prawdy, bo tak jest łatwiej, prościej, wygodniej.....Postarajmy się w końcu wysilić nasz mózg i zdać sobie sprawę z tego, że zwierzęta też czują. Czują ból, strach, przerażenie, cierpienie. A wszytko to w imię zaspokojenia naszego podniebienia i starych schematów typu , ''bo trzeba jeść mięso''. Nie liczymy się z nikim, z niczym, tylko My, my, my- egoiści najwyższej klasy. Wszytko nam się należy. My, wysoko postawione etyczno- moralnie społeczeństwo coraz bardziej tracimy podstawowe wartości odczuwania. Nie bądźmy próżni i nie popadajmy w obojętność, która w końcu może nas doprowadzić do tego, że będziemy duchowo martwi w zawziętości na ten świat.
      Nie bójmy się podjąć tej decyzji, bądźmy wegetarianami już dziś. Pomóżmy swojej planecie i swoim współtowarzyszom złapać oddech życia. Oni na to czekają. Wszystko jest w naszych rękach a zwłaszcza głowach! Razem uczyńmy ten świat mniej cierpiącym światem!


CZEKAM NA WASZE PRZEMYŚLENIA

0 komentarze

Prześlij komentarz